Достапни линкови

Плодвив: АРМ ќе учестува на вежба на НАТО


Единица на АРМ од денеска до 5 септември ке учествуива на вежбата на НАТО Кооперативен Клуб – 2005 во бугарскиот град Плодвив. Станува збор за 44 припадници на воздухопловството и против воздушната одбрана. Финасиксите трошоци ги покрива американската амбасада во Скопје.
XS
SM
MD
LG