Достапни линкови

Перу: Над 50 патници преживеаја авионска несреќа


Над 50 патници ја преживеаа несреќата на перуанскиот комерцијален Боинг 737 во Амазон. Во авионот имало 92 патника и 8 члена на екипажот. Перуанскиот боинг вчера вечер падна во обид принудно да слета во градот Пукалпа поради дождот и силниот ветер. Ова е петта авионска несреќа која се случи во текот на овој месец.
XS
SM
MD
LG