Достапни линкови

Лисабон: Португалија бара помош од ЕУ во борбата против пожарите


Португалија побара помош од Европската Унија во борбата против големите шумски пожари што ја зафатија таа земја. Станува збор за шеесетина пожари кои досега уништија над триесет илјади хектари шума.
XS
SM
MD
LG