Достапни линкови

Багдад: Убиени четворица ирачки полицајци во експлозија


Осуммина ирачки полицајци биле убиени, а четворица ранети во синоќешната експлозија во Багдад. Полицијата соопшти дека нападот се случил на еден контролен пункт во предградието Карада.
XS
SM
MD
LG