Достапни линкови

Белград: Посета на специјалниот пратеник на ОН за оценка на стандардите на Косово


Специјалниот пратеник на Обединетите Нации за оценка на стандардите на Косово Кај Еиде денеска е во Белград на разговори со највисоки претставници на Србија и Црна Гора. Тој, според белградските медиуми, ќе побарал од српските власти под итно да се вклучат во решавањето на проблемите на Косово.
XS
SM
MD
LG