Достапни линкови

Токио: Две лица полесно повредени во земјотрес од пет степени според Рихтер


Во земјотрес од јачина од 5 степени според Рихтеровата скала кој утринава го погоди северо-источниот дел на Јапонија полесно се повредени две лица, соопштија медиумите во таа земја. Според метеоролошките агенции во оваа земја, не постои опасност од појава на цунами бранови. Минатат година во октомври во земјотрес од јачина од 6.8 степени според рихтеровата скала кој ја погоди истата област , загинаа 40 луѓе а беа оштетени околу 6 билјади куќи.
XS
SM
MD
LG