Достапни линкови

Келн: Папада Бенедикт 16 се состанува со муслиманските лидери


Папата Бенедикт 16 се состанува денеска со муслиманските лидери претежно турци во рамките на посетата на Германија. Во Германија живеат 2, 6 милиони турци, а Папата се противи на членство на Турција во Европската Унија. Бенедикт 16 ке се стретне со канцеларот Герхард Шредер и лидерот на опозицијата Ангела Меркел.
XS
SM
MD
LG