Достапни линкови

Акаба: Големи операции на јорданските безбедносни сили во потрага по милитанти


Јорданските безбедносни сили презедоа големи операции во дел од пристаништето во Акаба во лов по милитанти кои истрелаа ракети врз два американски брода во заливот. Еден јордански војник загина а еден е повредн. Во нападите нема ни жртви ни штета на американските бродови кои го напуштија пристаништето. Ал Каеда ја прифати одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG