Достапни линкови

Келн: Продолжува посетата на Папата Бенедикт 16


Папата Бенедикт Шеснаесети денеска треба да ја посети синагогата во Келн каде што ќе им одаде пошит на шесте милиони евреи убиние за време на Холокаустот. Тоа е прв престој на Папата во својата татковина откако пред четири месеци стана поглавар на Римокатоличката црква. Папата вчера им се обрати на околу четиристотини илјади луѓе кои се собраа во Келн на Светскиот младински католички конгрес.
XS
SM
MD
LG