Достапни линкови

Ријад: Судири на саудиските сили со милитанти


Саудиските сили се судриле со милитанти во главниот град Ријад. Според Ал Арабија, убиени се најмалку 4 милитанти во еден северен кварт во Ријад. Во изминативе две години Саудиска Арабија се соочува со бран насилство милитанти поврзани со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG