Достапни линкови

Софија: Невработеноста во Бугарија на рекордно ниско ниво за последните девет години


Невработеноста во Бугарија во Јули изнесуваше 10,95 проценти што е најниско ниво во изминативе 9 години. Бројот на невработените во минатиот месец во Бугарија изнесуваше околу 405 илјади лица.
XS
SM
MD
LG