Достапни линкови

Дека: 60-тина симултани експлозии во Бангладеж


Во главниот град на Бангладеж, - Дака и во уште неколку градови во земјата одекнаа 60-тина симултани експлозии. Агенциите јавуваат дека има повредени, но нивниот број не е познат, и оти експлозиите предизвикале паника и хаос. Засега никој не ја презел одговорноста, а властите ги зајакнаа мерките за безбедност.
XS
SM
MD
LG