Достапни линкови

Приштина: Косуми подготвен на средба со српскиот премиер Коштуница


Подготвен сум на средба со српскиот премиер Воислав Коштуница, но само како премиер, а не да разговарам со него за статусот на Косово. Ова во денешна белградска Политика го изјави косовскиот премиер Бајрам Косуми. Според него, најдобро е двајцата да се сретнат во Брисел, бидејќи меѓународната заедница постојано е инволвирана во решавањето на косовскиот проблем.
XS
SM
MD
LG