Достапни линкови

Москва: Во шест руски региони се појавил причји грип


Русија денеска соопшти дека во уралскиот регион Чељабинск се појавил птичји грип. Ова е 6 ти регион во Русија во кој се појави овој вирус од средината на јули, а како што јавија агенциите, од саботата во едно село во Чељабинск умреле 60 лица птици. Засега не се знае дали станува збор за вирусот коју може да биде смртоносен и за луѓето.
XS
SM
MD
LG