Достапни линкови

Атина: Продолжува истрагата во врска со паѓањето на кипарскиот авион


Продолжува истрагата во врска со паѓањето на кипарскиот авион во близина на Атина вчера при што загинаа 121 патник и членовите на екипажот. Пронајдени се 119 тела, и двете црни кутии кои треба да помогнат во утврдувањето на вистината за несреќата. Според извесни сознанија, тие биле мртви уште пред да се урне авионот поради загубата на кабинскиот притисок и воздухот. Авионот леташе од Ларнака преку Атина за Прага.
XS
SM
MD
LG