Достапни линкови

Техеран: Иран ги предупреди САД дека ќе одговорат на евентуален напад


Иран денеска ги предупреди САД дека ќе одговорат на евентуален напад , кој како можност ја најави американскиот претседател Џорџ Буш во мерките Иран да се спречи да развие нуклеарно оружје. Нека знае Буш дека нашите капацитети се поголеми од американските, изјави на новинарите портпаролот на иранското министерство за надворешни работи Хамид Реза Асефи и додаде дека Иран очекува да САД нема да направат таква грешка.
XS
SM
MD
LG