Достапни линкови

Приштина: Кај Ејде во тридневна посета на Косово


Специјалниот преставник на генералниот секретар на ОН за проценка на достигнувањата на стандардите на Косово Кај Ејде денеска ќе допатува на Косово во неговата трета посета во амките на неговата мисија за надгледување на реализацијата на стандардите. Епилогот од мисијава ќе биде изработка на извештај за ситуацијата на Косово, кој потоа ќе биде предаден на генералниот секретар на ОН Кофи АНан и ќе биде преставен пред Советот за Безбедност на ОН. Ејде 5 дена ќе престојува на Косово, а два во Белград.
XS
SM
MD
LG