Достапни линкови

Њујорк: Компанијата „Вселенска Авантура“ најави нов комерцијален лет околу месечината


Компанијата Вселенска Авантура, која организира туристички посети на Меѓународната вселенска станица, најави нов комерцијален лет околу месечината. На прес конференција во Њујорк е соопштено дека веќе имало неколкумина заинтересирани, кои за оваа авантура ќе платат по 100 милиони долари.
XS
SM
MD
LG