Достапни линкови

Авганистан: Убиени шестмина талибански борци


6-мина талибански борци биле убиени, а тројца американски војници ранети во престрелката во југо-источен Авганистан. Според американските сили, талибанските бунтовници ги зачестија нападите во обид да ги саботираат парламентарните избори во Авганистан, закажани за 18-ти септември.
XS
SM
MD
LG