Достапни линкови

Ерусалим: Израелски и палестински претставници се договорија за повлекувањето на израелските сили


Израелски и палестински претставници синоќа се договорија, по повлекувањето на израелската армија од Појасот газа, да бидат уништени сите згради од тамошните дваесетина еврејски населби. Ова го соопшти израелскиот министер за одбрана Шаул Мофаз. Палестинскиот лидер Махмуд Абаз вчера апелираше до палестинците да обезбедат мирна евакуација на еверите од Газа.
XS
SM
MD
LG