Достапни линкови

Ријад: Повторно отворени американските дипломатски мисии


Американските дипломатски мисии во Саудиска Арабија, по дводневниот прекин на работата поради евентуални терористички напади, денеска повторно беа отворени. Наводите на официјален Вашингтон дека таква закана постои во Саудиска Арабија, не беа поддржани од министерство за внатрешни работи во Ријад.
XS
SM
MD
LG