Достапни линкови

Баиџи: Убиени четворица американски војници


Четворица американски војници биле убиени, а шестмина други ранети во синоќешниот напад врз воена патрола во близина на градот Баиџи во северен Ирак, соопшти денеска американската команда во Багдад. Не се изнесени детали за нападот, освен дека во него целосно изгореле две оклопни возила на американската армија.
XS
SM
MD
LG