Достапни линкови

Флорида: Слетуванјето на Дискавери одложено за 90 минути


Слетувањето на спејс шатлот Дискавери, по вчерашното одлагање за 24 часа, денеска е одложено за уште 90 минути, поради лошото време на космодромот во Флорида. Според претставници на НАСА, шатлот Дискавери со 7-члениот екипаж, би требал да слета околу 13 часот.
XS
SM
MD
LG