Достапни линкови

Берлин: Најмалку осум лица загинаа во пожар


Најмалку 8 лица настрадале, меѓу кои и 4 деца, во синоќешниот пожар во една зграда во Берлин. Претставник на германската полиција изјави дека сеуште се испитуваат причините за пожарот, за кој се претпоставува дека е подметнат.
XS
SM
MD
LG