Достапни линкови

Багдад: Убиени најмалку шестмина ирачки полицајци


Најмалку 6-мина ирачки полицајци биле убиени во најновата серија напади на бунтовниците во Багдад против ирачките безбедносни сили. Во меѓувреме, се очекува ирачките политички лидери да ги продолжат конуслтациите околу усогласување на новиот Устав на земјата.
XS
SM
MD
LG