Достапни линкови

Свет: Цената на нафтата на рекордно високо ниво


Цената на нафтата денеска достигна рекордно ниво, скоро шеесет и три долари за барел. Ова, како што јавуваат агенциите, било резултат од состојбата во Саудиска Арабија односно најавите за можн и напади врз американски цели во таа земја.
XS
SM
MD
LG