Достапни линкови

Ријад: Затворени дипломатските претставништва на САД


Американските дипломатски претставништва во Саудиска Арабија денеска и утре се затворени поради заканите од тероростички напади, соопштено е во Вашингтон. Од друга страна официјален Ријад демантира дека постоеле веродостојни информации за некакви закани за напади врз зградите на американските претставништва во Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG