Достапни линкови

Романија: Големи штети од поплавите


Скоро една четвртина од Романија е зафатена од поплави како последица од поројните дождови за време на викендот, јавија денеска романските медиуми. Голем број населени места останаа без струја и вода, а неколку стотици домажинства се уништени. Поплави имало и во северниот дел на Грција, особено во реонот на градовите Кавала, Ксанти и Драма, како и на островот Тасос.
XS
SM
MD
LG