Достапни линкови

Шангај: Повеќе од милион луѓе евакуирани поради тајфун


Повеќе од милион луѓе се евакирани од Шангај, град на југоисточниот брег на Кина поради тајфунот Матса. Ветерот е со сила од сто и дваесет километрии уривал дрва и покриви од куќите. Двата аеродрома во дваесет милионскиот Шангај се затворени.
XS
SM
MD
LG