Достапни линкови

Москва: Продолжува операцијата за спасување на руската подморница


Продолжува операцијата за спасување на седумтемина членови на екипажот на руската мини подморница која се насука на дното на Пацификот кај полустровот Камчатка. Спасителите успеле да закачат за подморницата црево со цел да ја испумпаат водата која ја држи на сто и деведесет метри под површината на Океанот. Постојат разни извештаи за тоа колку кислород има во кабината.
XS
SM
MD
LG