Достапни линкови

Печат: Пресе оценува – на Балканот верата и политиката се тесно поврзани


На Балканот верата и политиката и натаму се тесно поврзани, оценува денеска виенскиот дневник Пресе. ,,Кога станува збор за Српската православна црква, српскиот конзервативен премиер Воислав Коштуница не разбира никаква шега. Неговото предупредување беше сосема јасно кога се закани со влошување на односите со Македонија, доколку не биде пуштен од затвор егзархот Јован, наведува Пресе.
XS
SM
MD
LG