Достапни линкови

Анкара: Петмина турски војници загинале во експлозија


5-мина турски војници загинале при денешната екплозија во југо-источна Турција, за која се верува дека ја поставиле курдските бунтовници. Инцидентот се случил во провинцијата Хакари, во близина на границата со Ирак и со Иран.
XS
SM
MD
LG