Достапни линкови

Флорида: „Дискавери“ може безбедно да се врати на земјата


НАСА соопшти дека спејс шатлот Дискавери може безбедно да се врати на земјата и оти не се потребни нови поправки. Се очекува Дискавери, кој беше оштетен за време на полетувањето, а астронаутите го поправаа во вселената, в понеделник да влезе во атмосферата.
XS
SM
MD
LG