Достапни линкови

Багдад: Одложен состанокот за надминување на уставните разлики


Ирачките лидери го одложија состанокот на кој требаше да се расправа за надминување на разликите околу новиот Устав на земјата. Претставник на курдите изјави дека состанокот е одложен поради итната седница на курдскиот автономен парламент. Ирачките лидери се обврзаа да го усогласат Уставот до 15-ти овој месец.
XS
SM
MD
LG