Достапни линкови

Лондон: Поднесени кривични пријави против две сестри кои одбиле да дадат информации за нападите


Британската полиција поднесе кривични пријави, во согласност со анти-терористичките закони, против две сестри, кои одбиле да и дадат информации на полицијата за неуспешните бомбашки напади во Лондон на 21-ви јули. Сестрите Гирма биле уапсени на 27-ми минатиот месец.
XS
SM
MD
LG