Достапни линкови

Брисел: ЕУ му нуди на Иран нов пакет мерки за надминување на кризата


Европската Унија му понудила на Иран нов пакет мерки за надминување на кризата во врска со иранската нуклеарна програма. Детали не се соопштени. Според Њујорк Тајмс, Унијата му понудила на Иран помош за невоената нуклеарна програма, доколку Техеран прекине со програмата за производство на нуклеарно оружје. Иран демантира дека развива нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG