Достапни линкови

Вашингтон: САД ќе останат во Ирак до крајот без оглед на терористичките закани


Американскиот претседател Џорџ Буш повтори дека Соединетите Држави ќе останат во Ирак се додека мисијата не биде завршена и оти нема да попуштат пред терористичките закани. Ваквиот став доаѓа откако вчера се појави нова видео порака од еден од лидерите на Ал Каеда, Ал Завахри, кој се закани со нови напади против Соединетите Држави и Велика Британија доколку не ги повлечат своите трупи од Ирак.
XS
SM
MD
LG