Достапни линкови

Скијатос: Земјорес од 4,8 степени според Рихтеровата скала


Земјотрес со сила од четири запирка осум степени според Рихтеровата скала изутрината го потресе регионот на островот Скијатос на Егејско море. Земјотѕресот бил почувствуван и во Атина. Нема информации на жртви или за материјални штети. Претходно земјотрес од четири степени по Рихтер бил забележан и во западниот дел на Турција.
XS
SM
MD
LG