Достапни линкови

Истанбул: Две лица загинаа во експлозија


Две лица загинаа и најмалку петмина други беа повредени во синоќешната експлозија во квартот Пендик во Истанбул, јавија агенциите. Полицијата се уште без официјално соопштение за причините за експлозијата.
XS
SM
MD
LG