Достапни линкови

Газа: Најавени протести против израелското повлекување од Газа


И покрај забраната од Израелската влада, противниците на планираното повлекување од Газа и за денеска најавија протестни собирања во тој регион. Илјадници израелски полицајци и војници се распоредени на границата за да го спречат влегувањето на демонстрантите во Газа.
XS
SM
MD
LG