Достапни линкови

Торонто: Сите 309 патници ја преживеаја несреќата на авионот на Ер Франс


Сите 309 патници и членови на екипажот ја преживеаја несреќата на авионот на Ер Франс, кој синоќа на аеродромот во Торонто излета од пистата и се запали. Ер Басот 340 веројатно излетал од пистата поради силната бура и дождот при слетувањето, при што 24-ца патници биле полесно повредени.
XS
SM
MD
LG