Достапни линкови

Ријад: Погреб на саудискиот крај Фахд


Муслиманските лидери од целиот свет почнаа да пристигнуваат во Ријад за денешниот погреб на саудискиот крал Фахд кој почина вчера. За негов наследник е назначен неговиот полубрат Абдула кој всушност и раководеше со земјата од илјада деветстотини деведесет и петата година кога кралот Фахд преживеа мозочен удар.
XS
SM
MD
LG