Достапни линкови

Виена: Барадеј бара од Иран да го одложи реактивирањето на нуклеарните постројки


Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија Мохамед ел Барадеи побара од Иран да го одложи повторното отворање на нуклераната постројка со цел да им се дозволи на инспекторите претходно да видат дали таа е според критериумите на Обединетите Нации. Техеран соопшти дека по девет месечна суспензија ќе пушти во работа некои делови од нуклеарната централа во Исфахан.
XS
SM
MD
LG