Достапни линкови

Лондон: Уапсени уште две лица во врска со неуспешните бомбашки напади


Уште две лица биле уапсени во врска со неуспешните бомбашки напади на дваесет и први минатиот месец во Лондон. Британската полиција соопшти дека лицата биле уапсени во јужниот дел на градот. Со тоа бројот на приведените порасна на дваесет.
XS
SM
MD
LG