Достапни линкови

Техеран: Послаба експлозија во близина на канцеларијата на Бритиш Ервејз


Во близина на канцеларијата на Бритиш Ервејз во Техеран, како што јавуваат агенциите, денеска се слушнала послаба експлозија. Нема информации за штети или за евентуални жртви. Претставник на иранското министерство за внатрешни работи соопшти дека се уште не било јасно дали станува збор за експлозија на бомба или на сад со плин.
XS
SM
MD
LG