Достапни линкови

Пекинг: Седми ден од шестпартитните преговори за Северна Кореа


6-партитните преговори во Пекинг за окончување на северно-корејската нуклеарна криза, влегоа во седмиот ден. Претставниците на Соединетите Држави, Русија, Кина, Јапонија, и на двете Кореи, расправаат за новата заедничка изјава, предложена од Кина. Северна Кореја не се согласува со американскиот предлог најнапред Пјонг Јанг да ја запре нуклеарната програма, а потоа да добие безбедносни и економски бенефиции.
XS
SM
MD
LG