Достапни линкови

Москва: Русија догодина ќе го зголеми буџетот за одбрана за 20 насто


Русија во наредната година ќе го зголеми буџетот за одбраната, најмалку за 15 до 20 насто, изјави Министерот за одбрана Сергеј Иванов. Претседателот Владимир Путин неколкупати ја нагласи потребата од модернизација на руската армија, вклучувајки го и нуклеарното оружје.
XS
SM
MD
LG