Достапни линкови

Пекинг: Продолжуваат шестпартитните преговори за Северна Кореа


Денеска е шестиот ден од шестпартитните преговори за северно корејската нуклеарна програма. Замениците лидери на делегациите се состануваат денеска во Пекинг и ја разгледуваат предлогот изјавата на Кина. Американскиот пратеник Кристофер Хил вчера го пофали кинескиот предлог, како добра основа за продолжување на преговорите.
XS
SM
MD
LG