Достапни линкови

Кина: 20 лица загинаа во торнадо


20 лица се убиени а 37 повредени во торнадо во источна Кина. Државната кинеска телевизија објави снимки на превртени автомобили, искорнати дрвја и уништена фабрика од торнадото.
XS
SM
MD
LG