Достапни линкови

Техеран: Иран продолжува со нуклеарната програма?


Иран и даде рок на Европската Унија до утре во 14:30 часот да даде предлози за долгата криза околу иранската нуклеарна програма. Иран исто така соопшти дека денеска ќе ја извести меѓународната атомска агенција дека ќе продолжи со некои чувствителни нуклеарни активности и ќе отпечати некои инсталации.
XS
SM
MD
LG